ODHAD CENY NEMOVITOSTI

Za jakou cenu můžete prodat svoji nemovitosti? 

Srovnávací tržní analýza (STA) je velmi užitečný nástroj pro majitele nemovitostí, kteří chtějí prodat svůj majetek za co nejvyšší cenu. Při stanovení ceny majitelé často neberou v potaz reálnou tržní hodnotu, ale spíše své osobní vazby k nemovitosti. Srovnávací tržní analýza Vám však poskytne objektivní informace o tom, kolik by podobné nemovitosti na trhu stály, a pomůže jim tak stanovit reálno  u cenu pro trh.

Při provádění srovnávací tržní analýzy se zaměřuji na vzhledové, technické a právní aspekty dané nemovitosti. Tyto aspekty pak porovnávám s podobnými nemovitostmi na trhu a na základě těchto informací určuji cenovou hranici, která by měla být stanovena jako maximální cena, za kterou je nemovitost možné prodat, a minimální cena, pod kterou bych nedoporučoval v prodeji klesnout.

Důležité je si uvědomit, že stanovení správné ceny na začátku inzerce je klíčové pro úspěšný prodej. Pokud majitel stanoví příliš vysokou cenu a nemovitost visí v inzerci několik týdnů nebo dokonce měsíců, může to pro potenciální zájemce působit nedůvěryhodně. Naopak, správně stanovená cena zvýší šanci na úspěšný prodej a zajistí, že nemovitost bude brzy ze seznamu inzerátů pryč.

STA je tedy velmi užitečným nástrojem, který pomáhá majitelům nemovitostí stanovit reálnou cenu a zvýšit šanci na úspěšný prodej.

Máte zájem o více informací?

Neváhejte se na mě obrátit prostřednictvím kontaktního formuláře nebo na telefonním čísle: